Media o nas

 • Proekologiczna chemia

  O osiągnięciach firmy Megmar (laureata Siły Nowoczesnych Technologii 2018) w dziedzinie chemii przemysłowej z jej prezesem Magdaleną Drac-Tatoń rozmawia Danuta Klimek.

 • Powinniśmy być unią energetyczną, która wspólnie chce rozwiązać problem smogu

  O tym jak wymagania środowiskowe mogą wpłynąć na wymagania technologiczne i warunki rynkowe w energetyce mówi w rozmowie z portalem kierunekenergetyka.pl prezes firmy MEGMAR - Magdalena Drac Tytoń.

 • Czysty biznes

  Na pozór branża chemiczna z ekologią ma niewiele wspólnego, często jest nawet kojarzona ze skażeniami środowiska naturalnego. Jednak firma Megmar dzięki swojej filozofii prowadzenia biznesu udowadnia, że pogodzić chemia przemysłowa nie musi szkodzić środowisku, a wręcz może mu służyć. O szczegółach mówi prezes Magdalena Drac-Tatoń.

 • Specjalistyczne preparaty chemiczne w parze z ekologią

  Megmar to firma z ogromnymi osiągnięciami w dziedzinie chemii przemysłowej, dedykowanej i dostosowywanej dla potrzeb klienta. Z technologiami, które służą przemysłowi i przyrodzie. Jej misją jest  wspieranie zrównoważonego rozwoju, zarówno na płaszczyźnie jednostkowej, gospodarczej i z punktu widzenia ochrony środowiska.

 • Chcemy być liderem innowacyjnych zmian

  - Chcemy być liderem takich zmian w branży chemicznej, która zaopatruje niemal całą gospodarkę, umożliwiając tym samym wzrost wielu sektorów – energetycznego, motoryzacyjnego, budowlanego, farmaceutycznego, kosmetycznego i innych - mówi w rozmowie z magazynem "Tygrysy Biznesu Prezes Megmar Magdalena Drac-Tatoń i dodaje - Megmar już dawno wkroczył na ścieżkę związaną z podnoszeniem efektywności i rozwiązań proekologicznych. Są one odpowiedzią na największą potrzebę branży energetycznej, czyli zwiększanie efektywności i żywotności istniejących instalacji węglowych oraz ograniczanie emisji substancji szkodliwych.

 • Innowacyjne technologie – klucz do zrównoważonego rozwoju

  XXI wiek to czas wielkich wyzwań i nadziei, w którym technologia staje się nie tylko narzędziem zysku z komercyjnych przedsięwzięć, ale i kluczem do społecznego rozwoju, a także poprawy otaczającego nas świata. Jednym z największych zadań, przed jakim stają współczesne gospodarki, jest znalezienie sposobów pozwalających na zrównoważony rozwój, który zaspokoiłby bieżące potrzeby, bez zmniejszania szans przyszłych pokoleń.

 • "Jeśli przyjdzie minister, który wprowadzi ochronę środowiska do szkół, to pierwsza postawię mu pomnik"

  - W moim słowniku nie ma "czy się da", jest "kiedy" - mówi Magdalena Drac-Tatoń, która opracowała już szereg innowacyjnych technologii ratujących środowisko za pomocą. chemii. Z jej produktów i know-how korzystają spółki z udziałem Skarbu Państwa i firmy komercyjne na całym świecie.

 • Chemia zgodna z naturą

  – Jestem idealistką, wierzę w moc technologii – mówi w wywiadzie dla "Monitora Biznesu" Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar Sp. z o.o.

 • Innowacyjne technologie w służbie ekologii

  Europa stoi obecnie przed jednym z największych energetycznych wyzwań w historii. Wynika ono przede wszystkim z coraz bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony środowiska, a co za tym idzie konieczności znacznego obniżenia emisji substancji szkodliwych do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw energii. Tzw. „Pakiet Zimowy” oraz konieczność wprowadzenie w życie przepisów BAT sprawiły, że polskie elektrownie węglowe, ale także duże zakłady przemysłowe, będą musiały przejść modernizację i wdrożyć nowoczesne, proekologiczne technologie. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Megmar, która opracowała przełomowe rozwiązania w zakresie odsiarczania spalin, konserwacji kotłów energetycznych oraz biotechnologii umożliwiających m. in. oszczędzanie wody przemysłowej.

 • Wywiad Natalii Maciejewskiej dla magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa"

  Podczas XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018 Dyrektor ds. Technicznych Megmar Natalia Maciejewska udzieliła wywiadu Redaktorowi Naczelnemu magazynu branżowego "Energetyka Cieplna i Zawodowa" Przemysławowi Płonce. Rozmowa dotyczyła m.in. innowacyjnych rozwiązań naszej firmy dla przemysłu energetycznego.

 • Unijny BAT nie taki straszny dla polskiego przemysłu

  Najpóźniej do połowy 2021 roku europejskie elektrownie i ciepłownie oparte na węglu muszą zmniejszyć emisję szkodliwych substancji i dostosować się do przepisów BAT (z ang. Best Available Techniques, czyli najlepsze dostępne techniki). Co te zmiany oznaczają dla polskiego przemysłu energetycznego i czy jest on na nie gotowy? O tym oraz innych wyzwaniach czekających polski przemysł i branżę chemiczną mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes firmy Megmar Magdalena Drac-Tatoń.

 • Atrakcyjne stypendia dla studentów UW. Konkurs trwa!

  Nie lada gratka dla najzdolniejszych studentów! Ruszył konkurs, w którym do wygrania są dwa atrakcyjne finansowo, roczne stypendia naukowe oraz płatny staż, który zostanie zaliczony, jako praktyki zawodowe.

 • Innowacyjne odsiarczanie spalin w Elektrowni Bełchatów dzięki preparatom Megmar

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) wspólnie z naszą firmą wdrożyło w Elektrowni Bełchatów program zapobiegający powstawaniu osadów twardych w absorberach instalacji odsiarczania spalin. Niedawno z sukcesem zakończyły się testy naszej innowacyjnej i ekologicznej technologii. PGE GiEK i Megmar prowadzą również wspólny projekt, mający na celu poprawę sprawności odsiarczania spalin bez wzrostu zużycia energii, a tym samym zmniejszenie emisji dwutlenku siarki do atmosfery.

 • BASF

  Drac-Tatoń: Jaki będzie krajobraz w polskiej chemii w 2018?

  Przemysł chemiczny to jedna z największych i najbardziej zróżnicowanych branż na świecie. Zaopatruje niemal wszystkie sektory gospodarki, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i jednocześnie spełniając coraz surowsze kryteria zrównoważonego rozwoju.  Na branżę składa się w Polsce ponad 10 tysięcy podmiotów o różnej wielkości i specjalizacji – od dużych zintegrowanych grup chemicznych po średnie i małe zakłady przetwórstwa chemicznego. Przemysł, którego razem z Megmar mam przyjemność być częścią, odgrywa kluczową rolę dla wszystkich sektorów produkcyjnych – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

 • Kopalnia węgla brunatnego PGE. Fot. PGE

  Drac-Tatoń: Czy węgiel brunatny może być zielony?

  Węgiel brunatny w polskiej energetyce od lat pełni rolę paliwa strategicznego. Moc zasilanych nim elektrowni wynosi ponad 9 GW, co stanowi około 25 proc. mocy zainstalowanej w krajowym systemie elektroenergetycznym. Choć kształt długofalowej polityki energetycznej wciąż nie jest znany, powszechnie mówi się o konieczności i planach ograniczania produkcji energii z węgla brunatnego. Ważą się losy rozpoczęcia wydobycia z odkrywek w Złoczewie, Gubinie oraz Ościsłowie. Zasoby i infrastruktura w obecnie eksploatowanych złożach umożliwiają zachowanie stabilnego poziomu wydobycia jeszcze przez ok. 10 lat, a bez udostępniania nowych złóż i budowy nowych bloków opartych na węglu brunatnym w latach 2040–2045 nastąpi całkowity zanik mocy wytwórczych. Czy to właściwy kierunek? – zastanawia się Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

 • Drac-Tatoń: innowacje – odpowiedź na blackout?

  Polska energetyka jeszcze przez wiele lat będzie korzystać z benefitów, jakie daje jej węgiel. Aby jednak móc sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem dostaw energii i polityką klimatyczną musi sięgnąć po nowoczesne technologie – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes zarządu Megmar, polskiego producenta chemii specjalistycznej dla przemysłu.

 • BASF

  Drac-Tatoń: Biotechnologia a oszczędność wody przemysłowej

  Zasoby wody w Polsce należą do najniższych w Europie i niestety wciąż wykazują tendencję spadkową, a coraz większe zapotrzebowanie na wodę wymusza zmiany całego systemu gospodarowania nią.  Najwięcej wody wykorzystują przedsiębiorstwa przemysłowe, zużywając 76% całkowitego poboru wody na potrzeby gospodarki. W związku z efektem skali, to właśnie przemysł powinien najaktywniej wdrażać rozwiązania pozwalające na jej oszczędność – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

 • Drac-Tatoń: Masowość czy indywidualizm? Nowe podejście do branży chemicznej

  Produkcja masowa na rynku chemicznym ustępuje spersonalizowanym rozwiązaniom – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes spółki Megmar.

 • Drac-Tatoń: Jest sposób na obronę węgla. Innowacja z Polski może oczyścić spalanie

  Branża chemiczna należy do jednej z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu. Wynika to między innymi z faktu, że funkcjonujemy w bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, w którym musimy mierzyć się z coraz silniejszą konkurencją. Stałe wdrażanie nowatorskich rozwiązań i podnoszenie jakości produktów wymusza na lokalnych przedsiębiorcach systematycznie rosnący w siłę przemysł chemiczny w Europie i poza nią – przede wszystkim w Azji – pisze w komentarzu dla portalu BinzesAlert.pl prezes firmy Megmar Magdalena Drac-Tatoń.

 • Magdalena Drac-Tatoń

  Drac-Tatoń: Innowacje w przemyśle nie tylko od startupów

  W Polsce i Europie wciąż rośnie rynek startupów, a wraz z nim pewien ekosystem wsparcia, który sprzyja ich funkcjonowaniu. Czy startupy to zatem przyszłość wszystkich sektorów gospodarki? W branży chemicznej większy potencjał widzę w firmach z sektora MŚP o ugruntowanej już pozycji rynkowej – pisze Magdalena Drac-Tatoń, Prezes Megmar.

Wszelkie prawa zastrzeżone