Megmar na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach

Przedstawiciele Megmar wzięli udział w odbywającym się w Katowicach szczycie klimatycznym ONZ (COP24). 13 grudnia podczas prezentacji w Pawilonie Narodowym Natalia Maciejewska, Dyrektor ds. Technicznych Megmar,  mówiła o działaniach naszej firmy na rzecz czystego środowiska.

24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) to najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej. W tym roku Polska po raz trzeci zorganizowała je w naszym kraju. Do Katowic zjechało ok. 30 tysięcy uczestników z całego świata. Wśród nich byli również przedstawiciele Megmar.

13 grudnia podczas prezentacji w Pawilonie Narodowym Natalia Maciejewska, Dyrektor ds. Technicznych Megmar, mówiła o działaniach naszej firmy na rzecz czystego środowiska. - Obserwując otaczający nas świat lubimy mówić „Ziemia, planeta ludzi”. Pozostajemy w niewzruszonym przekonaniu, że Ziemia nam służy i że zawsze będzie zaspokajać nasze potrzeby i zachcianki. A przecież doskonale wiemy, że proces ten nie będzie trwał w nieskończoność – nie bez naszego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego. Z drugiej strony, dotarliśmy do momentu, w którym nasza gospodarka i przemysł są tak rozwinięte, że wielkim przedsiębiorstwom coraz trudniej jest o to środowisko zadbać. Środowisko, czyli nie tylko powietrze, wokół którego koncentrują się dyskusje tu w Katowicach, ale również chociażby woda. To zasoby należące do nas wszystkich, do całej społeczności międzynarodowej. I to w tych obszarach konieczne jest odkrywanie nowych dróg - mówiła Dyrektor ds. Technicznych Megmar.

Natalia Maciejewska podkreśliła również, że drogą, która może przysłużyć się bezpieczniejszej przyszłości, są chemia i biotechnologia. - Za pomocą technologii z tych dziedzin nauki, w firmie Megmar, realizujemy misję na rzecz gospodarki minimalizującej wpływ działań człowieka, a konkretnie różnych gałęzi przemysłu, na planetę. Naszymi projektami udowadniamy, że chemia jest w stanie odpowiedzieć na największe potrzeby branży energetycznej – zwiększanie efektywności i żywotności istniejących instalacji, przy jednoczesnym ograniczaniu emisji substancji szkodliwych. Niektóre nasze rozwiązania dla przemysłu są wręcz przełomowe – w zakresie technologii odsiarczania spalin, oczyszczania ścieków przemysłowych czy ograniczania zużycia wody - zapewniła.

- Obecność Megmar na Szczycie Klimatycznym to jednocześnie zaszczyt i wielkie zobowiązanie. Będziemy kontynuować nasze poszukiwania najlepszych rozwiązań – korzystnych dla środowiska, przemysłu i człowieka. Wierzę, że pytanie o to, czy uda się znaleźć rozwiązania dla podnoszonych problemów, jest niewłaściwe. Dlaczego? Ponieważ nie powinniśmy pytać czy, ale kiedy znajdziemy odpowiedź - zakończyła Dyrektor ds. Technicznych Megmar.

Przedstawiciele Megmar, w ramach przygotowań do COP24, brali także udział w konferencji „Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska”, która 9 października br. odbyła się w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Podczas swojego wystąpienia Prezes Megmar podkreślała, że Polska jest jednym z liderów w zakresie redukcji emisji CO2, a zobowiązania wynikające z Protokołu z Kioto zostały wykonane z dużą nawiązką. - Emisja gazów cieplarnianych w Polsce na 1 osobę nie przekracza średniej z krajów UE.  Czyli Polak emituje nie więcej CO2 niż Niemiec czy Duńczyk. Wykorzystujmy takie okazje jak tegoroczny COP by szerzyć takie informacje! A będzie jeszcze lepiej Polscy przedsiębiorcy ze wsparciem zaplecza naukowo – badawczego wciąż pracują nad technologiami umożliwiającymi ograniczenie emisji substancji niebezpiecznych do środowiska. Efektem tych starań są przełomowe rozwiązania wprowadzane w polskim przemyśle energetycznym m.in.  w zakresie technologii odsiarczania spalin, oczyszczania ścieków przemysłowych czy ograniczania zużycia wody - podkreślała Magdalena Drac-Tatoń.

Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone